چاپ کردن این صفحه

شرکت مدیریت پسماند شهرداری های شاهین شهر، برخوار و میمه

برگزاری جشن کاغذ در شهر شاهین شهر و شهرهای شهرستان برخوار

برگزاری جشن کاغذ در شهر شاهین شهر و شهرهای شهرستان برخوار

(0 رای‌ها)

مسئول آموزش شرکت مدیریت پسماند شهرداریها از برگزاری جشن کاغذ در شهر شاهین شهر و شهرهای شهرستان برخوار خبرداد.

بنا به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت پسماند مسئول آموزش اعلام داشت: بمنظور افزایش سطح فرهنگ عمومی و توجه به مقوله بازیافت جشن کاغذ در شهر شاهین شهر و شهرهای شهرستان برخوار به مدت 15 روز برگزار می‌شود.

مسئول آموزش تصریح کرد: برای تهیه هر تن کاغذ نیاز به قطع ۱۷ اصله درخت است که سالیانه هر شهروند می‌تواند از قطع یک اصله درخت با تفکیک کاغذهای باطله‌اش جلوگیری کند.

وی افزود: اگر همه ما ایرانیان این کار را انجام دهیم بی‌شک سالیانه از قطع حدود ۱۰۰ میلیون درخت در طول یک سال جلوگیری خواهد شد.

مسئول آموزش و تحقیقات شرکت مدیریت پسماند اظهار داشت: استفاده از کاغذ بازیافت شده به جای تهیه آن از چوب درختان، کاهش آلودگی هوا ، کاهش آلودگی آب و کاهش مصرف آب را بدنبال دارد که بخش عمده ای از کاغذ تولید شده در کشورهای توسعه یافته از کاغذهای بازیافتی است.

هاشمی نیا تصریح کرد: در راستای افزایش سطح فرهنگ عمومی و آموزش‌های شهروندی، شرکت مدیریت پسماند اقدام به برگزاری جشنواره‌ها و برنامه‌های متنوع فرهنگی نموده است که جشن کاغذ نیز در همین راستا طراحی شده است.

مسئول آموزش افزود: شهروندان با تفکیک پسماند از مبدا می‌توانند نقش بسزایی در کاهش هزینه‌های حمل پسماند داشته باشند و علاوه بر آن به اقتصاد خانواده خود نیز کمک کنند.

وی در خصوص برگزاری جشن کاغذ گفت: بمنظور تشویق شهروندان به تفکیک پسماند از مبدا به مدت 15 روز از تاریخ بیست و هفتم شهریور ماه تا دهم مهر طرح ویژه جشن کاغذ در سطح شهر بصورت گسترده برگزار می‌شود که به تمامی شرکت کنندگان هدایایی اهدا خواهد شد.

وی همچنین اعلام کرد: برای جمع اوری کاغذهای باطله 13 ایستگاه در سطح شهر شاهین شهر و شهرهای شهرستان برخوار پیش بینی شده است که به شهروندان در ازای کاغذ باطله تحویلی لوازم التحریر اهدا خواهد شد. و در خصوص زمان جمع آوری و تحویل کاغذهای باطله همه روز از ساعت 8 الی 13 و 15 الی 18 شهروندان می‌توانند کتاب؛ روزنامه و مقوا‌های باطله خود را به ایستگاه‌های جمع اوری تحویل دهند.

وی اظهار داشت: شهروندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند در ساعات اداری با واحد آموزش شرکت مدیریت تماس حاصل نمایند.

 


 3213,    05  آبان  1394 ,   اخبار