شرکت مدیریت پسماند شهرداریهای شهرستان‌های شاهین شهر ومیمه ، خمینی شهر و برخوار

کارگاه آموزشی تأمین بهداشت، ایمنی و سلامت کارگران خدمات شهری خمینی‌شهر برگزار شد

به گزارش روابط ‌عمومی، مدیر (HSE) شرکت مدیریت پسماند گفت: قشر زحمتکش پاکبانان نقش مهمی در جامعه و حفظ سلامت شهروندان به عهده دارند و به‌ موازات آن پاکیزگی شهر زمانی اتفاق می‌افتد که پاکبانان دارای نشاط و سلامت جسمانی باشند.

وی افزود: این آموزش‌ها که در سطح مقدماتی برگزار می‌شوند شامل سه گروه کارگران، سرکارگران و رانندگان خدمات شهری است که مشمول آموزش‌های لازم در خصوص رعایت ایمنی و بهداشت‌کار، بیماری‌های ناشی از حمل و جمع‌آوری پسماند، شناسایی حوادث ناشی از کار، آموزش‌های لازم در خصوص کمک‌های اولیه، نحوه صحیح استفاده از لوازم حفاظت فردی و نکات حائز اهمیت است و آموزش‌های لازم جهت پیشگیری از وقوع حوادث  به کارگران خدمات شهری ارائه می‌شود.

خانم فرهادی منش با اشاره به اینکه این آموزش‌ها يكي از اهداف و سیاست‌های شرکت مدیریت پسماند به‌ حساب مي‌آيد، گفت: هر محیط کاری دارای عوارض و خطراتی است که می‌تواند سلامت یک فرد را تهدید کند، لذا افزایش آگاهی از خطرات آن شغل می‌تواند نقش مؤثری در جلوگیری از بروز حوادث و یا ایجاد بیماری‌های احتمالی داشته باشد.

وی در پایان تصریح کرد: کارگران خدمات شهری نیز در معرض بسیاری از بیماری و خطرات شغلی هستند که در صورت کم‌توجهی، برخی از این بیماری‌ها ممکن است علاوه بر شخص به خانواده و اجتماع نیز منتقل شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *